Apvienotās Karalistes darba vīzas saņemšana
Neapšaubāmi Apvienotā Karaliste ir viens no populārākajiem galamērķiem tiem, kas vēlas pārcelties uz dzīvi un darbu citā valstī. Šo popularitāti daļēji ir veicinājušas salīdzinoši veselīga ekonomika, pienācīgas algas, pieprasījums pēc strādniekiem plašā uzņēmējdarbības un rūpniecības jomu klāstā, kā arī kultūra kopumā, kas tostarp respektē brīvību un daudzveidību.
Kaut gan ir arī daži jautājumi par to, kā imigrācijas un darba noteikumi mainīsies pēc tam, kad Brexit process būs pabeigts, daudzi cilvēki uzskata, ka imigrācijas sistēma tās pašreizējā veidolā būtībā paliks nemainīga.
Apvienotās Karalistes imigrācijas sistēmas apskats
Tiek uzskatīts, ka Apvienotās Karalistes imigrācijas sistēma ir visai ierobežojoša un pamatojas uz punktiem balstītu vīzu sistēmu, kas tika pakāpeniski ieviesta un pabeigta 2010. gadā. Sistēma izvērtē darba un mācību vīzu pieprasītājus pēc vairākiem kritērijiem, lai noteiktu to atbilstību vīzas saņemšanai.
Pretendenti pēc tam tiek iedalīti grupās un var pieprasīt vīzu, pamatojoties uz līmeni, kas viņus visprecīzāk raksturo.
- līmenis: Šis līmenis ir domāts „augsti vērtētiem migrantiem” no ārpus EEZ esošām valstīm. Investoriem, uzņēmējiem un personām, kurām, kā uzskata, piemīt „ārkārtējs talants” ir tiesības saņemt 1. līmeņa vīzas..
- līmenis: Šis vīzu līmenis aptver diezgan plašu „kvalificēto darbinieku” grupu. Dažas no personām, kas pretendē uz 2. līmeņa vīzu saņemšanu, ietver sportistus, ministrus, uzņēmumu darbiniekus, kas nosūtīti uz Apvienoto Karalisti, un kvalificētus darba ņēmējus profesijās, kurās Apvienotajā Karalistē ir darbaspēka trūkums.
- līmenis: Trešais vīzu līmenis tika izveidots, lai apmierinātu vajadzību pēc mazkvalificētiem strādniekiem pagaidu darbaspēka trūkuma gadījumā. Regulatoriem prātā noteikti ir bijušas kādas konkrētas situācijas, taču līdz pat šim brīdim 3. līmeņa vīzas nav tikušas izsniegtas.
- līmenis: Ceturtais līmenis ietver skolēnus un studentus, kas ir vecāki par 16 gadiem un uzņemti Lielbritānijā akreditētā izglītības iestādē.
- līmenis: Piektais līmenis ir diezgan plaša kategorija, kurai ir seši apakšlīmeņi. Šī vīza attiecas uz pagaidu darba ņēmējiem un ietver radošās un sporta nodarbēs iesaistītās personas, kā arī labdarības iestāžu un reliģiskos darbiniekus un personas, kas piedalās jauniešu mobilitātes shēmās
Viesu, ģimenes un biznesa vīzas tiek izdalītas no piecu līmeņu vīzu sistēmas, un tām ir jāpiesakās atsevišķi
Kam vajadzīga vīza
Šobrīd EEZ pilsoņiem, tostarp Eiropas Savienības (Austrija, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipras Republika Čehijas Republika, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija un Apvienotā Karaliste), Islandes, Norvēģijas un Lihtenšteinas pilsoņiem, nav nepieciešamas vīzas dzīvošanai un strādāšanai Apvienotajā Karalistē.
Vīzas darbam Apvienotajā Karalistē nav nepieciešamas arī personām, kas atbilst šādiem kritērijiem.
- Personas, kurām ir pastāvīgā iedzīvotāja statuss vai beztermiņa uzturēšanās atļauja Apvienotajā Karalistē.
- Apvienotajā Karalistē dzīvojošo EEZ pilsoņu laulātie.
- Pirmā, otrā un ceturtā līmeņa vīzu turētāju laulātie, un Ārvalstu uzņēmumu pārstāvju un Priekšteču vīzu turētāju laulātie. Iepriekš minēto vīzu turētāju „partneri”, kas pirms vīzu izsniegšanas vismaz divus gadus ir dzīvojuši kopā ar vīzas turētāju un kuriem ar likumu nav atļauts stāties laulībā.
- Sadraudzības valstu pilsoņi ar Senču jeb Priekšteču vīzu. Šīs vīzas ir pieejamas Sadraudzības pilsoņiem, kuriem vismaz viens no vecvecākiem ir dzimis Apvienotajā Karalistē. Šīs vīzas tiek izsniegtas uz četru gadu periodu, un uz tām ir jāpiesakās Britu Augstajā komisijā, pilsoņu mītnes valstī. Pēc vīzas četru gadu perioda beigām vīzas turētājam parasti ir tiesības saņemt pastāvīgās uzturēšanās statusu
- Personas, kas gaida patvēruma piešķiršanas prasījuma izskatīšanu Apvienotajā Karalistē.
Pieteikšanās vīzai
Jāņem vērā, ka vīzas pieteikumu iesniegšanas noteikumos ir notikuši regulāri atjauninājumi un uzlabojumi, kopš uz punktiem balstītā sistēma tika pilnībā ieviesta 2010. gadā. Arī šīs izmaiņas noteikti mainīsies.
Par laimi, tiem, kas vēlas strādāt Apvienotajā Karalistē, un kuriem nepieciešama vīza, Apvienotās Karalistes valdības tīmekļa vietnē ir, iespējams, viena no kodolīgākajām un lietotājam draudzīgākajām vietnēm pasaulē. Informācijai ir uzrakstīta vienkāršā, viegli saprotamā angļu valodā un vada apmeklētājus caur dažādiem procesa soļiem un dokumentiem.
Vairākas respektablas trešās puses iestādes par maksu palīdzēs jums iesniegt vīzas pieteikumu.
Mūsu zemāk esošajā noderīgo saišu sadaļā jūs atradīsiet gan šo iestāžu, gan citu noderīgu un būtisku vietņu sarakstu.
Noderīgas saites
TransferGo kontrolsaraksts pārceļoties uz AK – sniedz pamatinformāciju par visiem pārcelšanās uz Apvienoto Karalisti aspektiem, tostarp papildu informāciju par vīzām.
Work Permit – Tas ir jau ilgu laiku pazīstams imigrācijas konsultāciju dienests. Tīmekļa vietne piedāvā informāciju un uztur diskusiju dēļus, kas paredzēti, lai sniegtu informāciju personām, kuras vēlas pārcelties. Uzņēmums piedāvā plašu pakalpojumu klāstu.
Gov.UK – Šī ir oficiālā Apvienotās Karalistes valdības tīmekļa vietne. Šajā vietnē ir viegli orientēties un viegli to izmantot. Vietne piedāvā skaidras un viegli izprotamas instrukcijas un sniedz saites uz tiešsaistes veidlapu un tiešsaistes iesniegumu lapām.
Expatica – Tas ir vēl viens neatkarīgs imigrācijas konsultāciju dienests.
Internations – Internations tīmekļa vietnē ir daudz noderīgas informācijas personām, kas vēlas pārcelties uz Apvienoto Karalisti, un papildus darba piedāvājumiem tā aptver plašu tēmu loku. Lietotājiem ir jāreģistrējas, lai kļūtu par dalībniekiem; dalība ir bezmaksas, taču tiek pārbaudīta dalībnieku piemērotība.